POHÁREK VE ZNAMENÍ SVĚTOVÝCH REKORDŮ!

V sobotu, 1. dubna, proběhl v sokolovském bazénu paraplavecký závod POHÁREK. Již po dvacáté pořadatelský klub SK KONTAKT KARLOVY VARY hostil paraplavecké kluby z celé ČR i Slovenska.

Celkem předvedlo své plavecké nasazení 137 plavců ze 14 klubů. Mezi nejpočetnější kluby patřilo PARA PLAVÁNÍ PRAHA (38 plavců), SK KONTAKT BRNO (33 plavců), domácí klub SK KONTAKT KARLOVY VARY (29 PLABCŮ) a poté další kluby z ČR do 10 závodníků. Ze zahraničí k nám přijel klub ze Slovenska CEHAP (Centrum hendicapovaných plavcov) s 8 plavci.

Plavci domácího klubu se neztratili, v medailovém umístění skončili na 1. místě, a to zásluhou a výkonům Vendy Duškové, Hanky Kulhavé, Matěje Staši a závodu štafet. Druhé místo v medailovém pořadí obsadil již zmíněný David Kratochvíl, který sám sesbíral 6 zlatých medailí! Třetí příčku obsadilo družstvo PARA PLAVÁNÍ PRAHA.

Hlavním hrdinou letošního ročníku byl bezkonkurečně mladý, talentovaný plavec David Kratochvíl z plaveckého klubu Tachov, plavec třídy S11 (plavci se zrakovým postižením). David překonal v Sokolově na krátkém bazénu hned dva světové rekordy! V disciplíně 50m ZNAK zaplaval čas 30,05 a posunul světový rekord je o 1,05 vteřin, na dvojnásobné trati 100m ZNAK časem 1:07,38 posunul rekord o 5,49 vteřin. Rekordy byly zaplavány a uznány po dopingové kontrole, kterou musel David absolvovat do 24 hodin po zaplavaném výkonu. Vše proběhlo a rekordy byly uznány.