Závody na kolečkových lyžích - Pohár Centrálního Krušnohoří

O víkendu 2.- 3.9.2017 uspořádal LK Slovan K.Vary ve spolupráci s Wintersportclub Erzgebirge Oberwiesenthal a za podpory programu Euroegrensis závody na kolečkových lyžích a v běhu.

Za účasti české reprezentace, německých závodníků a nejlepších závodníků dorostu, proběhl  1.ročník Poháru Centrálního Krušnohoří.
Závod se skládal z prologu na kolečkových lyžích, běhu a stíhacího závodu na kolečkových lyžích.

Sobotnímu dopoledni, kdy se jel prolog na kolečkových lyžích, nepřálo počasí a hlavní kategorii mužů doprovodil déšť. Odpoledne, již za lepšího počasí, se běžel na Jahodové louce náročný kros. Podle výsledků z úvodních závodů se v neděli jel stíhací závod na kolečkových lyžích. Na závody nám vysvitlo sluníčko. V hlavních kategoriích zvítězili reprezentanti Martin Jakš z Dukly Liberec a Petra Nováková z pořádajícího LK Slovan K. Vary. Oba se stali držiteli krásného putovního poháru skleněné kolečkové lyže. Poháry věnovalo Město Boží Dar a budou vystaveny do příštího roku na radnici.

Slavnostním vyhlášení nejlepších šesti závodníků v každé kategorii proběhlo v Sparkassen-Skiareně Fichtelberg.

Poděkování a kladné reakce hlavně od závodníků a trenérů udělalo radost. Myslím, že první ročník Poháru Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích se povedl a bude mít pokračování ve stejném termínu příští rok.

Rád bych poděkoval vedení oddílu LK Slovan K. Vary a Wintersportclub Erzgebirge Oberwiesenthal, rozhodčím, pořadatelů, rodičům a sponzorům za výborně zorganizované závody.

Výsledky závodu na www.lkslovan.cz

Miroslav Petrásek

Ohromnou spoustu fotek naleznete na:

http://bestav.rajce.idnes.cz/Pohar_Centralniho_Krusnohori_-_sobota/

http://bestav.rajce.idnes.cz/Pohar_Centralniho_Krusnohori_-_nedele/