Ocenění sportovci za rok 2014 

JEDNOTLIVCI mládež do 18 let

Odvětví – orientační běh

Veronika Kubínová, r. 1997           TJ Slovan Karlovy Vary

Starší dorostenka, dosahuje mimořádných výsledků na evropské i světové úrovni. Nejlepší v repre. družstvu juniorek. MR 2.místo stř.trať, 3.místo dl.trať(v ženách), ME 2.místo, MS 2x1. místo, krátká trať a štafety, 1x dl.střední trať. Na MS v Polsku byla vyhlášena nejlep. závodníkem v kategorii juniorů 

Ovětví – florbal

Miroslav Horký, r. 1997                  FB Hurrican K. Vary

Člen širšího kádru junior. reprezentace ČR, MR 1.místo dorost, MR 2.místo junioři, Czech open 2014 – tým reprezentace juniorů ČR 1.místo.

Odvětví - moderní gymnastika

Kristina Bernatová, 1998                TJ Slavia Karlovy Vary

Trénuje od 7. Let, Pravidelně dosahuje  medailových úspěchů na oblastních přeborech a postupuje na MČR. Na přeborech západočeské oblasti 2.místo, Západočeská liga 3.místo. 1.místo Elegantia Spring Cup Belgie,

2.místo Carlsbad RG Cup, 3.místo Rudolf Lyon Cup Německo. Věnuje se i asistenci s trénováním a choreografiemi sestav gym. nadějí.

Odvětví  - plavání tělěsně postižených

Nicole Habermannová, r. 2000       SK Kontakt Karlovy Vary

Kategorie žactvo, MR 3.místo, 2.místo, 2x 4.místo, vítězka finálového závodu ČP, 1.místo ve dvojboji. Vítězka ČP 2014 v kategorii žactva. Světové hry juniorů 4x2.místo a 3.místo.

Odvětví – motokros

Michael Nedoma, r. 2003                MOTOR Abertamy

3.místo starší junioři offroadmaraton – celkově, 1.místo mladší junioři offroadmaraton – celkově, vicemistr (kateg. 8-12 let), 6x mistr ve své kategorii.

 

JEDNOTLIVCI junioři a dospělí

 

Odvětví – běh na lyžích

Petra Nováková, r.1993                             LK Slovan K. Vary

Talentovaná závodnice, MR 2x 1.místo, nejmladší účastnice ZOH v Sochi - 24. a 36.místo,

SP 19.místo, nejmladší běžkyně, která dokončila Tour de Ski 

Michal Novák, r. 1996                                LK Slovan K. Vary

Vycházející hvězda běžeckého lyžování. MR staršího dorostu 3x1.místo 10 km volně, sprint volně a 15 km skiatlon, 2.místo 7 km klasika, ME St.Ulrich 1.místo 10 km volně, ME St.Ulrich 2.místo 10 km klasicky, zařazen do juniorské reprezentace, startoval na MSJ 64.místo                                                                      

Odvětví – cyklistika

Karel Rouča, r. 1951                                  TJ Slavia Karlovy Vary                  Masters

Dlouholetý reprezentant cyklistiky, MR 1.místo horská kola kateg. Nad 60 let, MR 2.místo na velodromu v Plzni na 500m a 2000m. Celkový vítěz 15-ti etapového seriálu ŠUAC, MR v běhu na 1500m v hale a 3.místo v seriálu zimních triatlonů. Celkově 20 prvních míst na horském a silničním kole.

Odvětví  šerm – kordem

Martin Rubeš, r. 1996                                 TJ Lokomotiva K. Vary

MR juniorů 1.místo, MEU20 Jeuzalém 13.místo, MEU23 Tbilisi 13.místo, SPJ Bratislava 6.místo, Český pohár 1.místo, MR seniorů 2.místo. Juniorský a seniorský reprezentant ČR. 

Odvětví – golf

Vítek Novák, r. 1996                                    Golf Club Karlovy Vary

Mezinárodní amatérské mistrovství ČR na rány 1.místo, Mezinár.mistrovství ČR juniorů a dorostu 1.místo, člen týmu Jaques Leglies Trophy, MS družstev mužů 22. Místo (historicky nejlepší výsledek ČR na MS), 2.místo Grand finále České profesionální Tour, Golfista roku 2014.

Odvětví – plavání tělesně postižených

Milan Man, r. 1993                                       SK Kontakt K. Vary

Patří dlouhodobě k nejlepším plavcům klubu, MR 1.místo, 3x2.místo a 3.místo, finálový závod ČP 2x2.místo, na světových hrách IWAS-WJG 2x1.místo a 3.místo. Uhájil 3.místo v Českém poháru 2014 v kategorii dospělých.

Oceněné sportovní kolektivy za rok 2014

Volejbalový klub Karlovy Vary                    volejbal

Juniorky VK K.Vay po několika letech na předních příčkách 1.ligy, postoupily z baráže do extraligy. 3.místo v ČP.

 

Zvláštní ocenění za celoživotní práci v tělovýchově 

Jiřina Polívková, r. 1935                 TJ Sokol Toužim

Dlouholetá trenérka toužimského basketbalu, funkcionářka, zůstává členkou výboru TJ a všemožně se snaží pomáhat. Paní Polívková oslaví významné životní jubileum 80. Let.

  

Gerhard Krakl, r. 1940                      LK Abertamy

Pan Krakl je rodákem z Abertam, v 18 letech složil své první zkoušky rozhodčího 3. třídy. Svou pílí se vypracoval až na mezinárodního rozhodčího pro skoky na lyžích. Byl nominován na SP do Sappora v Japonsku, Kuopio v Lahti ve Finsku, byl stylovým rozhodčím na Turné čtyř můstků v Německu. Dlouhá léta byl ve vedení oddílu LK Abertamy a vychoval spousty dobrých lyžařů a skokanů, je nestorem lyžování v Krušných horách.

 

 Ocenění sportovní osobnost za rok 2014  

 

Petr Novák, r. 1982                                         X-TEAM BaNo, LK Slovan K. Vary

V roce 2014 se svými stabilními a vynikajícími výsledky prosadil do reprez.družstva a startoval na ZOH v Sochi. Zde dle výsledků, byl nejlepším bruslařem z Čechů, v závodě na

50 km volně obsadil 29. místo. V laufařských závodech se pravidelně umísťuje v první desítce. 2.místo La Sgambeda, 1.místo Dolomiten lauf. Dva roky za sebou obsadil vždy 4.místo v celkovém hodnocení prestižního seriálu FIS – marathon cup. Reprezentoval ČR nejen na ZOH, ale i na MS v Oslu.