Carlsbad RG Cup

6. ročník mezinárodních závodů v moderní gymnastice

Sobota 16. června 2018 • KV Arena Karlovy Vary

Užijte si krásu a špičkové výkony moderních gymnastek z celé Evropy a podpořte domácí závodnice!

Nechte se opět uchvátit elegancí, rytmem a výkony závodnic moderní gymnastiky na šestém ročníku mezinárodních závodů Carslbad RG Cup pořádaných sportovním klubem moderní gymnastiky  TopGym Karlovy Vary.

Moderní gymnastika spojuje prvky baletu, tance a akrobacie s manipulací s náčiním (švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha). Tato kombinace dovedností klade na moderní gymnastky vysoké nároky na motoriku, koncentraci a rytmus. A právě jejich mnohdy až neuvěřitelné výkony činí tento sport velmi atraktivním a divácky zajímavým. Sestavy na hudbu, krásné dresy moderních gymnastek a elegance pohybu osloví každého diváka.

Na letošní ročník se přihlásilo přes 130 závodnic z Česka, Slovenska, Německa, Belgie, Polska, Ukrajiny a Izraele. Závodit se bude v 15 věkových a výkonnostních kategoriích, kde diváci uvidí ty nejmenší závodnice v sestavách bez náčiní a postupně se pak v různých kategoriích budou střídat sestavy se švihadlem, obručí, míčem, kužely a samozřejmě, pro oko diváka nejkrásnější, stuhou. Závodní sestavy jednotlivců letos premiérově doplní sestavy společných skladeb, kde vždy cvičí spolu 5 závodnic a choreografie s výměnami náčiní jsou opravdu divácky atraktivní.

Vyzkoušejte si dovednosti v gymnastické školičce se Stuhovou vílou

Má vaše dcera ráda pohyb? Líbí se vám moderní gymnastika? Přijďte společně za Stuhovou vílou! Vyzkoušejte, jak se cvičí se stuhou, míčem, obručí, švihadlem nebo kužely...

Celodenní závodní a doprovodný program

Podívejte se na nejlepší české moderní gymnastky • Vyfotografujte se s gymnastkami • Shlédněte doprovodné taneční exhibice různých žánrů • Užijte si program pro celou rodinu • Nadchněte se i vy krásou moderní gymnastiky a přijďte podpořit domácí závodnice!

Vstupné 80 Kč. Děti do 12 let včetně,  ZTP/P a vozíčkáři mají vstup zdarma.

Slavnostní zahájení v 9:00, vyhlášení výsledků v 19:30

Vstupenka je celodenní a umožňuje opakované opuštění a příchod dle zájmu diváka o jednotlivé body programu.

Další informace o závodech a programu na webu závodů www.gymkv.cz.

Závody podporuje Město Karlovy Vary a Karlovarský kraj. Akce probíhá pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Vildumetzové a primátora Statutárního města Karlovy Vary Ing. Petra Kulhánka.